تعطیلات ملی کره جنوبی

تعطیلات ملی کره جنوبی

تعطیلات ملی کره جنوبی

تعطیلات ملی کره جنوبی: روز سال نو میلادی ( روز اول زانویه در تقویم خورشیدی ) مردم این روز را جشن می گیرند . روز سول نال ( روز اول زانویه در تقویم قمری ) ۰ مردم کره این روز را 

به عنوان روز اول سال بیشتر قبول دارند۰ تعطیلات سه روزه در این ایام شامل یک روز قبل و یک روز بعد از روز سول نال می شود . روز نهضت استقلال ( اول ماه مارس ) . این روز بعنوان روز جنبش سراسری استقلال و مبارزه علیه اشغالگران زاپن در سال ۱۹۱۹ جشن گرفته می شود. روز درخت ( ۵ اوریل ) . بعنوان روز درختکاری نامیده می شود ۰ روز کودکان ( ۵ مه ) سالروز تولد بودا( ۸ اوریل ) مردم این روز را به احترام بنیانگذار بودیسم جشن میگیرند . روز یاد بود ( ۶ زوئن ) در این روز مردم . یاد ایثار گران و جانبازان کشور را گرامی می دارند . روز قانون اساسی ( ۱۷ زوئیه) این روز یادمان استقلال کره است که در ۱۵ اوت ۱۹۴۵ و با تسلیم زاپن در پایان جنگ دوم جهانی حاصل شد . عید چوسوق ( ۱۵ اوت در تقویم قمری ) . روز شکر گزاری مردم کره جنوبی است که با سه روز تعطیلی همراه است . روز ملی ( ۳ اکتبر ) روز بنیانگذاری کشور کره است . عید کریسمس ( ۲۵ دسامبر ) . روز میلاد عیسی مسیح جشن گرفته میشود .

 

لیست تعطیلات ملی کره جنوبی در سال 2020

  

Day روز Date تاریخ Holiday Name نام تعطیلات Type تایپ کنید Comments نظرات
Wednesday چهار شنبه New Year's Day روز سال نو National Holiday تعطیلی رسمی  
Friday جمعه Korean New Year Holiday تعطیلات سال نو کره ای National Holiday تعطیلی رسمی  
Saturday شنبه Korean New Year سال نو کره ای National Holiday تعطیلی رسمی  
Sunday یکشنبه Korean New Year Holiday تعطیلات سال نو کره ای National Holiday تعطیلی رسمی  
Sunday یکشنبه March 1st Movement جنبش اول مارس National Holiday تعطیلی رسمی Independence Movement Day روز جنبش استقلال
Wednesday چهار شنبه Legislative Election Day روز انتخابات قانونگذاری National Holiday تعطیلی رسمی For Elections برای انتخابات
Thursday پنج شنبه Buddha's Birthday تولد بودا National Holiday تعطیلی رسمی 8th day of 4th lunar month روز هشتم ماه چهارم قمری
Friday جمعه Labour Day روز کارگر Not A Public Holiday یک تعطیلات عمومی نیست Not an official holiday but widely observed یک تعطیلات رسمی نیست اما به طور گسترده مشاهده می شود
Tuesday سهشنبه Children's Day روز بچه ها National Holiday تعطیلی رسمی  
Saturday شنبه Memorial Day روز یادبود National Holiday تعطیلی رسمی  
Friday جمعه Constitution Day روز قانون اساسی Not A Public Holiday یک تعطیلات عمومی نیست  
Saturday شنبه Liberation Day روز آزادی National Holiday تعطیلی رسمی National Day روز ملی
Wednesday چهار شنبه Harvest Festival Holiday تعطیلات جشنواره برداشت National Holiday تعطیلی رسمی Day before Chuseok روز قبل از چوزوک
Thursday پنج شنبه Harvest Festival جشنواره برداشت National Holiday تعطیلی رسمی Chuseok چوزوک
Friday جمعه Harvest Festival جشنواره برداشت National Holiday تعطیلی رسمی Day after Chuseok روز بعد از چوزوک
Saturday شنبه National Foundation Day روز بنیاد ملی National Holiday تعطیلی رسمی  
Friday جمعه Hangeul Day روز هانگول National Holiday تعطیلی رسمی Korean alphabet day روز الفبای کره ای
Friday جمعه Christmas Day روز کریسمس National Holiday تعطیلی رسمی  

مقاله ای که مطاله کردید از وب  سایت آموزشگاه زبان کراه ای صدیق دانش می باشد . برای شرکت در دوره ی آموزش زبان کره ای می توانید با ما در تماس باشید.

اخذ اقامت کره جنوبی چگونه ممکن می شود ؟

بسیاری از دوستانی و زبان آموزانی که در کلاس های آموزش زبان کره جنوبی شرکت می کنند یکی از اهداف اصلیشان ، مهاجرت به کره جنوبی است . موفقیت، رشد روزافزون و حرکت به سوی توسعه یافتگی عواملی هستند که متقاضیان مهاجرت را به اخذ اقامت در کره جنوبی در سال 2021 و زندگی در این کشور سوق میدهد. در حقیقت کره جنوبی در زمره کشورهایی است که با وجود رازآلود بودن، متقاضیان بسیاری برای مهاجرت و اقامت دارد، این کشور نمونه بارز حرکت رو به جلو و دستیابی به ترقی است. با وجود اینکه کشور کره جنوبی در گذشته نه چندان دور در خیل کشورهای مهاجر فرست بود، امروزه متقاضیان بسیاری برای شروع کسب کار، ادامه تحصیل و یا حتی تجربه زندگی در کشوری با استانداردهای زندگی بالا به این کشور مهاجرت می کنند.

اخذ اقامت در کره جنوبی حتی برای متقاضیانی از کشورهای غربی نیز جذابیت دارد و امروزه نزدیک به 12 میلیون مهاجر غربی در این کشور و به ویژه در سئول زندگی می کنند.

اخذ اقامت کره جنوبی چگونه ممکن می شود ؟

یکی از ساده ترین و تضمین شده ترین راه های اخذ اقامت در کره جنوبی اقدام از طریق ویزای سرمایه گذاری D-8 است. امروزه حداقل میزان سرمایه گذاری 300000$ (دلار) است. این در حالی است که در سال های نه چندان دور این مقدار ابتدا 25000$ (دلار) و سپس 50000$ (دلار) بود. متقاضیان می توانند با اخذ ویزای سرمایه گذاری، ضمن سرمایه گذاری در کره جنوبی در کشور مستعدی همچون کره جنوبی، اقامت این کشور را نیز اخذ نمایند. حقیقت این است که مبلغ سرمایه گذاری تقریبا 282000$ (دلار) است و این مبلغ می تواند صرف راه اندازی کسب و کارهای کوچک در این کشور شود. متقاضی باید ثابت نماید که کسب و کاری که قصد راه اندازیش را دارد، موفق خواهد شد و تا 5 سال این سرمایه در همان کسب کار پیشنهادی در گردش خواهد بود.

کره جنوبی بهترین مقصد برای استارت آپ های بخش علوم نوین و تکنولوژی های روز است. این کشور به سرمایه گذار قدرت نفوذ در بازار بین المللی را می دهد. از همین رو بی شک انتخاب کره جنوبی برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت در کره جنوبی، بهترین انتخاب زندگی متقاضی خواهد بود.

اقامت کره جنوبی از طریق کار

نرخ بیکاری در کشور کره نسبتاً پایین است و حقوق و دستمزدهایی که کارکنان در این کشور دریافت می­ نمایند، بالا می ­باشد. مهاجرین در این کشور با فرصت های شغلی مختلفی روبرو هستند، همچنین دانشجویانی که مشغول تحصیل در کشور کره جنوبی هستند، نیز می­ توانند به انجام کارهای دانشجویی در این کشور بپردازند. دولت کره جنوبی برای مهاجرانی که قصد انجام کار در این کشور را دارند، ویزاهای مختلفی را صادر می ­نمایند. بگونه ای که افراد برای مشاغل مختلف می­ بایست ویزاهای جداگانه ای را دریافت نمایند. بطوریکه ویزای C-2 دارای 90 روز اعتبار است و برای افرادی که جهت انجام کارهای هنری همچون موسیقی، نقاشی به این کشور سفر می ­نمایند صادر می­ گردد.

ویزاهای نوع E کره جنوبی که خود دارای 10 زیر گروه است، هرکدام برای انجام کارها و حرفه های مشخصی صادر می ­شوند. ویزای E-1 برای اعضای آکادمیک، ویزای E-2 برای مدرسین زبان، ویزای E-3 برای محققین، ویزای E-4 برای متخصصینی که از سوی کره جنوبی دعوت شده اند و ویزای E-5 برای پزشکان، مهندسین و وکلا صادر می­گردد، همچنین ویزای E-6 برای متخصصین هنر موسیقی و ادبیات، ویزای E-7 برای افراد با تخصص های ویژه و ویزای E-10 برای متخصصین در حرفه های کشتیرانی صادر خواهد شد.

نکات مربوط به اخذ اقامت در کره جنوبی

پس از ورود به کره جنوبی، متقاضیانی که دارای ویزای بلند مدت هستند باید گواهی ثبت نام بیگانگان را از اداره مهاجرت این کشور اخذ نمایند. متقاضی تا 90 روز پس از ورود به کره جنوبی می تواند این گواهی را اخذ نماید. گرفتن این گواهی معمولا 3 تا 10 روز کاری به طول می انجامد. صاحبان ویزای بلند مدت باید پس از ورود و قبل از خروج از کره جنوبی، مجوز ورود مجدد را دریافت کنند. این امر پس از ورود مجدد به کره جنوبی تایید خواهد شد.

علاوه بر این متقاضی باید در صورت هر گونه تغییرات اطلاعات موجود در گواهی ثبت نام، در عرض 14 روز این تغییرات را به اطلاع اداره مهاجرت برساند. این فرم ها باید توسط متقاضی و برای تمام اعضا خانواده که تحت تکفل متقاضی هستند تکمیل گردد. نکته قابل توجه این است که هر عضو خانواده که بیش از 16 سال سن در هنگام درخواست دارد باید اثر انگشت خود را در اداره مهاجرت کشور کره حنوبی ثبت نماید.

درخواست مجوز اقامت در کره جنوبی

پروسه اخذ اقامت در کره جنوبی به صورت دائم می تواند چه قبل از ورود به این کشور و چه پس از ورود طی شود. البته چنانچه متقاضی به صورت موقت مقیم کره جنوبی باشد، طی مراحل تسریع می گردد. مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت دائم کره جنوبی به قرار ذیل است:

 • ویزای معتبر متقاضی
 • آدرس دقیق متقاضی در کره جنوبی
 • کپی شناسنانه و کارت اقامت

ذکر این نکته اهمیت دارد که کسب شهروندی کره جنوبی متقاضیان بسیاری دارد اما امر آسانی نیست و ساده ترین راه برای این امر ازدواج متقاضی با یک شهروند کره جنوبی است که حداقل یکی از والدینش تابعیت این کشور را داشته باشند.

فرایند اخذ اقامت دائم در کره جنوبی در سال 2020

کسب اقامت دائم (PR) کره جنوبی امری امکان پذیر است اما مستلزم این است که متقاضی ثابت نماید به طور جدی تمایل دارد اقامت دائم این کشور را اخذ نماید. فرایند اخذ چنین اقامتی به قرار ذیل است:

 • حداقل 5 سال در کره جنوبی اقامت داشته باشد
 • مهارت زبان کره ای (خواندن، نوشتن و صحبت کردن
 • آشنایی با فرهنگ و تاریخ کره جنوبی
 • طی آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی

پاسپورت دوم در کره جنوبی

چنانچه متقاضی اقامتگاه واقعی اش را کشور کره جنوبی لحاظ نماید ممکن است بتواند پس از گذراندن مراحلی شهروندی کره جنوبی را به دست آورد. سه راه برای کسب شهروندی کره جنوبی وجود دارد که معمول ترین آن، کسب تابعیت طبیعی است. بر اساس این روند متقاضی باید 5 سال متوالی در کره جنوبی زندگی کرده و دانش عمومی نسبت به فرهنگ این کشور داشته باشد. علاوه بر این باید بتواند به زبان این کشور مکالمه نماید.

راه دیگر این است که از ازدواج متقاضی با یک شهروند کره ای که یکی از والدینش کره ای هستند، دست کم 2 سال گذشته باشد. از آنجایی که قانون حقوق خصوصی کره جنوبی به تازگی اصلاح شده است، متقاضیانی که تابعیت کره را کسب می کنند می توانند تابعیت کشور قبلی خود را نیز حفظ کنند چرا که تابعیت دوگانه به لحاظ قانونی در این کشور پذیرفته است. هزینه ویزای کره جنوبی نیز در زمره ویزاهای گران قیمت قرار دارد. توجه داشته باشید که قدم به کشوری می گذارید که توسعه یافته و ثروتمند است پس نمی توان اقامت دائم را ارزان به دست آورد.

اقامت کره جنوبی از طریق تحصیل

دانشجویان جهت تحصیل در دانشگاه های این کشور ابتدا درخواست خود را به این دانشگاه ها ارسال و پس از دریافت موافقت از سوی این دانشگاه ها برای اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی می­ باید اقدام نمایند. ویزای تحصیلی کره جنوبی نیز همانند ویزای کاری این کشور دارای انواع مختلفی است و دانشجویان بسته به طول دوره تحصیلیشان در این کشور می­ باید ویزاهای مختلفی را دریافت نمایند.

ویزای تحصیلی 90 روزه کره مخصوص آن دسته از دانشجویانی است که طول دوره آموزشی آنها در این کشور کمتر از 90 روز است و افرادی که قصد تحصیل در کره جنوبی را بیش از90 روز در این کشور دارند، می­ باید ویزای نوع D کره جنوبی را اخذ بنمایند. همچنین با توجه به شرایط کار ضمن تحصیل در کره جنوبی ویزای H-1 کره جنوبی که دارای یکسال اعتبار است، برای دانشجویانی صادر می­ گردد که قصد انجام کار و تحصیل در کره جنوبی را دارند. همچنین تحصیل در دانشگاه های کره به زبان های انگلیسی و کره ای صورت ارائه می­ شود و دانشجویان بین المللی نیز می ­توانند از بورسیه های تحصیلی در کره جنوبی بهره ­مند گردند.

مهاجرت به کره جنوبی از طریق سرمایه گذاری

زمینه سرمایه گذاری در کره جنوبی بسیار مساعد است و از طرفی دولت کره با پرداخت کمک هزینه و عفو مالیات در مناطق آزاد این کشور از سرمایه گذاران خارجی استقبال می ­نماید. افراد برای سرمایه گذاری در این کشور باید دارای 100 میلیون وون سرمایه اولیه می­ باشند. بدین منظور سرمایه گذاران باید ویزای D کره جنوبی را اخذ نمایند و در صورت موفقیت در کسب و کار و سرمایه گذاری خود می­ توانند برای دریافت اقامت دائم کره جنوبی که اقامتF-5 نام دارد، اقدام نمایند. از دیگر راه های مهاجرت به کره جنوبی که منجر به اخذ اقامت کره جنوبی می­ گردد ازدواج و تولد است.

اقامت کره جنوبی جنبه پناهگاه مالیاتی ندارد

نخستین اصل بازار کار در کره جنوبی، شفافیت در کانال های انتقال پول است. از همین رو است که کشور کره جنوبی گذرنامه تراز اول آسیا را از آن خود کرده است. کره جنوبی پناهگاه مالیاتی شرکت ها نیست و باید توجه داشته باشید که حداقل 10% از درآمد شرکت ها صرف پرداخت مالیات می شود. این امر به مرور محیط شغلی امن تر و توسعه یافته تری را در اختیار سرمایه گزار قرار می دهد. چنانچه علاوه بر زبان ره ای به زبان انگلیسی نیز مسلط باشید ضمن اقامت در کره می توانید انتظار شغلی با درآمد بالا را نیز داشته باشید.

مراسم ترحيم و تدفين كره اي

مراسم ترحيم و تدفين كره اي :آموزشگاه زبان کره ای صدیق دانش مرجع و راهنمای  فرهنگ و رسوم و سنن کره جنوبی در ایران و اولین موسسه آموزش زبان کره ای در تهران.

مراسم ترحيم و تدفين كره اي

مراسم ترحيم و تدفين كره اي
قدمت طولانی فرهنگ کره  و احترام نهادن به ارزشها و باورهای مذهبی و  سنتی از سوی مردم کره تا امروز مانعی برای از بین رفتن این ارزشها و تفکرات و ادامه داشتن این اعتقادات در کنار زندگی مدرن و  رو به پیشرفت این کشور شده است . یکی از این ارزش ها و پایبندی ها  را می توان به وضوح در شیوه ی برگزاری مراسم ترحیم و تشییع جنازه ی کره ای  دید. از آن جا که مردم کره ازدوران  طفولیت   احترام به اجداد و نیاکان خود را یکی از جنبه های تربیتی فرزندان خود قرار می دهند  به هنگام فوت یکی از والدین یا بستگان نزدیک، فرزندان  به خوبی با وظایف خود آشنا هستند و آن را به به نحو احسن  انجام می دهند.

    شیوه ی برگزاری مراسم ترحیم و تشيیع کره ای برای تمام مذاهب در کره  شبیه به هم  انجام می شود به طوری که گرایش به  مذاهب مختلف نتوانسته است چندان در نوع  برگزاری این مراسم تاثیر گذار باشد و مردم کره هم چنان با گرایش های مذهبی بودایی،مسیحی و فرقه های دیگر  پیرو آداب و رسوم سنتی تشییع کره ای هستند جزء در اندک مواردی که افراد بسته به اعتقادات خود به آن توجه می کنند.  اما لازم به ذکر است که تمام افرادی که در مراسم ترحیم و تشییع فرد فوت شده شرکت می کند می تواند با هر گرایش مذهبی برای فرد فوت شده دعا و آمرزش کند.

بیشتر بدانیم
  تحصیل در کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبیشاید برای بسیاری از دوستداران کشور کره جنوبی و عاشقان این کشور در ایران شبیه یک رویا تلقی شود اما کره جنوبی بخاطر ...

در کره ی جنوبی فوت شدگان را یا به خاک می سپارند یا جسد در دست گاه های آدم سوزی در بیمارستان ها سوزانده می شود.  و خاکستر آن در درون ظرف های درب دار ریخته و آن را در کنار قاب عکسی از او در آرامگاه های گروهی نگه داری می شود.  با فوت یکی از اعضای خانواده   بزرگترین فرزند خانواده باید  مسئولیت تمام مراسم را از آغاز تا پایان به عهده بگیرد. به این منظور فرد مسئول وظیفه ی  اعلام خبر فوت  متوفی را  به شیوه ی سنتی یا مدرن با درج آگهی  از فوت متوفی در روزنامه ها ویا با ارائه ی کارتهای دعوت برای مراسم ترحیم  میهمانان را به این مراسم دعوت می نمایند به طور معمول مدت برگزاری این  مراسم  در طی سه روز صورت می پذیرد که تاخیر  آن به علت های مختلف  5 یا 7 روز بیشتر ادامه نمی یابد. فرد مسئول  الزاما" مرد با پوشیدن کت و شلوار و کراوات مشکی  و بستن ربانی سفید رنگ بر روی بازوی سمت راست ،خود را آماده برای عزاداری می کنند تا از حضور میهمانان استقبال کند. لیکن پوشیدن لباس سنتی سفید رنگ هانبوک به همراه کلاه آن از سوی مردان  هنوز در برخی مراسم به چشم می خورد. و چنانچه  زنان صاحب عزا باشند با پوشیدن لباس مشكي يا  لباس سنتی سفید رنگ هانبوک  و چسباندن روبان سفید رنگ  بر موی سرآماده حضور میهمانان  در مراسم ترحیم می شوند و دیگر اعزای خانواده که غالبا زنان هستند در پذیرایی از میهمانان کوشا می باشند تا مراسم به بهترین نحو صورت گیرد. و هم چنین  دیگر اعزای درجه یک فامیل در صورت تمایل می توانند  در مراسم لباس سنتی کره ای بر تن کنند.       برای برگزاری مراسم  ترحیم که در روز بعد از فوت متوفی صورت می پذیرد فرزند بزرگ خانواده  وظیفه ی اجاره ی سالن مخصوص این مراسم رابه عهده می گیرد. این سالن ها متصل به بیمارستان یا در طبقه همکف آن قرار دارند. سالن ها معمولا شامل  سه سالن  که یکی از آنها برای تجمع  میهمانان  و سا لنی برای صرف میوه و غذا و سالن سوم برای ادای احترام و عرض تسلیت به صاحب عزا و فرد متوفی مورد استفاده قرار مي گيرد . میهمانان  در حالی که به نشانه ی همدردی و عزاداری لباس های سیاه رنگ بر تن دارند به هنگام ورود با انداختن  پاکت های حاوی پول درون  صندوقی که به این منظور  تعيين شده است همدردی خود را ابراز و کمک های مالی خود را عرضه می دارند . این کمک ها در زبان کره bujo  نامیده می شود. مبهمانان بعد از این که در سالن تجمع ، حضور پیدا کردند و عرض تسلیت خود را به دیگر بستگان و آشنایان متوفی ابراز کردند برای ادای احترام  به طور منظم  وارد  سالنی که صاحب عزا در آنجا ایستاده است می شوند  . در آن سالن قاب عکسی از متوفی قرار دارد که با  ربانهای سفید و مشکی از وسط و بالای قاب عکس تا نیمه ی ضلع عمودی آن   تزیین و در میان انبوهی از گلهای داودی سفید گذاشته شده است   و  در حالی که بوی بخور معطر در  سالن پیچیده است  ادای احترام توسط میهمانان  با بالابردن دستها  در سطح چشم ها و شکل گرفتن آن ها به صورت یک کمان کمر و زانو ها را خم می نمایند و دستها و پیشانی را بر روی حصیری که در کف اتاق وجود دارد می گذارند این روند دو مرتبه در جلوی قاب عکس متوفی تکرار می شود وبعد از آن میهمانان با روشن کردن عود برای متوفی  و دعا کردن  برای آمرزش گناهان او، روح  او را از زشتی ها پاک  و به او روح و بدنی تازه می بخشند و او را با  اعتقاد  به انجام  این کار راهی  بهشت می کنند. وظیفه ی دیگر میهمانان  این است که دو مرتبه ی دیگر به صاحب عزا ادای احترام نماید و در اين زمان  صاحب عزا هم به نشانه ي تقدير از حضور ميهمانان به  همین شكل  از میهمانان سپاسگزاری می کند به این صورت که هر دو به طور هم زمان به هم دیگر تعظیم و اداي احترام  می نمايد. و بعد از آْن در سالن غذاخوری از ميهمانان با ميوه و غذا وشراب كره اي(سوجو)   پذيرايي مي شوند .  در فرهنگ کره ای در ابتدا مراسم ترحیم برای متوفی انجام می شود و بعد از آن مراسم تشییع بعد از گذشت سه روز از فوت او انجام می شود که این مراسم با تشریفات خاص خود و حضور میهمانان ،فرزندان و راهب در قبرستان به پایان می رسد. یکی از کار هایی که قبل از مراسم تشییع معمولا در روز دوم  انجام می شود  شستشوی بدن متوفی  قبل از گذاشتن او در تابوت می باشد  شستشوی متوفی توسط افرادی که در این کار تسلط دارند و با حضور فرد مسئول مراسم انجام می شود به اين ترتيب كه  بعد از تمیز نمودن کامل بدن بر تن متوفی  لباس سنتی و سفید رنگ هانبوک از جنس كنف  می پوشانند. و  هفت جای بدن مرحوم را  به طور موازي با طناب کنف .مي بندند .که طنا ب ها به دور بازو ها، آرنج ها ،مچ دست ها ، ران ها ، زانو ها و در آخر مچ پاها پیچیده می شود كه در  مرحله ي بعد از آن درون سوراخ بيني و گوش ها  با نخ كنف  گرفته مي شود و با اتمام این کار  متوفی  براي مراسم تشييع كه در روز سوم  انجام خواهد گرفت درون تابوت قرار مي گيرد.                                               حمل تابوت متوفی  توسط نعش کش ها انجام می شود به این تربیت که شش نفر در یک سو و شش نفر دیگر در سوی دیگر تابوت قرار می گیرند که همه به طور یک دست لباس می پوشند این پوشش می تواند به شکل سنتی یا رسمی باشد.  و شخصی دیگر  پرچم قرمز رنگی  در دست دارد که نام متوفی بر روی آن نوشته شده است  و در جلوی تابوت به  راه می رود  و در این حین صاحب عزا  در حالی که آیه ای از بودا یا ازکتاب های دیگر آسمانی می خواند و دیگران  موظف به  آن تکرار هستند  مراسم تشییع آغاز می شود.  با ورود تابوت به قبرستان كارگران از قبل کار حفر قبر را به پایان رسانده اند و مراسم خاک سپاری طی چند مرحله انجام می شود به این ترتیب که تابوت با طناب توسط نعش کش ها به درون قبر فرو میرود و فرزند بزرگ یا صاحب عزا اولین بیل پر از خاک را بر روی آن می پاشد . هنگامی که نیمی از  قبر از خاک پر شد  صاحب عزا وظیفه دارد برای  دو بار  بر متوفی سجده و ادای احترام کند و زماني  که سه چهارم  قبر از خاک پر شد  صاحب عزا هفت تکه چوب  را بر روی خاک می گذارد که نشانه ای از خوش یمنی و شانس می باشد  و در اینجا  دو مرتبه ی دیگر سجده و ادای احترام تو سط  صاحب عزا صورت می پذیرد. و در آخر بعد از اینکه  قبر كاملا از خاک پر شد کارگران بر روی قبر  تپه ای  از خاک ریزه ایجاد می نمایند تا در روزهای آینده بر روی آن چمن کاری كنند  و در گوشه ی پایین و سمت راست خاک  لوحی که بر روی آن نام و نام خانوادگی و اجدادی متوفی نوشته شده است  قرار می دهند  . یکی دیگر از عقاید وباور هایی که در این مراسم به چشم می خورد قرار دادن مواد غذایی و شراب در مقابل قبر متوفی است.مواد غذایی شامل چند نوع میوه ،شراب ،کیک برنجی و ماهی خشک  که  نشانه ی خوشبختی و شراب که نشانه ی صلح طلبی  است  در مقابل قبر قرار می دهند  که در آخر شراب به وسيله صاحب عزا بر روی قبر پاشیده می شود و مراسم  تشییع که bugo نامیده میشود به پایان می رسد. از آنجایی که مردم کره به  باور های خرافی و  جادو گری معتقد هستند  اعضای خانواده به هنگام بازگشت از مراسم بلافاصله  نام و زمان مرگ متوفی را بر روی کاغذ می نویسندو آن را چند بار تا زده و در پشت در خانه می گذارند تا روح متوفی برای همیشه از آن خانه رخت بندد. و بعد از آن  عکس متوفی را بر روی میزی کوچکی  قرار می دهند و در مقابل آن یک وعده غذای کامل به همراه شراب میوه و کیک برنجی می گذارند و در برابر عکس متوفی سجده و ادای احترام می کنند. گذاشتن سه وعده ی غذای کامل  در روز در برابر عکس مرحوم و ادای احترام به او  به مدت هفت روز  توسط فرزندان ادامه می یابد .  

موارد ذیل نشان پایبندی مردم کره به آداب،رسوم و سنت هاست:

با فوت شخص، اعضای خانواده در سوگ عزيز خود  مبادرت به شب زنده داری در کنار يك دیگر  مي كنند و در همان شب اول فرزند بزرگ خانواده به همراه دیگران بر روی پشت بام  حاضر می شود و با تکان دادن کت و به زبان آوردن نام متوفی در سه مرتبه روح سرگشته ی او را از آن خانه برای همیشه دور میکند و بعد از آن کت به همراه دیگر وسایل شخصی و تمامی وسایلی که متوفی در روزهای آخر عمر  مورد استفاده قرار داده است  بعد از مراسم تشییع سوزانده میشود.   در مذهب كنفسيوس اگر فرد فوت شده زن و همسر باشد شوهر به هنگام فوت همسرش اجازه ی ملاقات با او را نخواهد داشت و  هیچ نقشی جزء شرکت کننده در برگزاری مراسم ترحیم و  خاک سپاری همسرش ندارد.   در مراسم ترحیم کره ای ادای احترام به متوفی از سوی میهمانان با گرایش های مسیحی و بودایی کمی متفاوت است ادای احترام از سوی میهمانان مسیحی به قاب عکس مرحوم فقط به صورت تعظیم عادی انجام می شود به این صورت که مسیحیان فقط کمی از سر و کمر را خم نموده در حالی که میهمانان  بودایی به صورت تعظیم سنتی کره ای با بالا بردن دست ها و سجده ی کامل بر روی حصیر در جلوی قاب عکس متوفی ادای احترام می نمایند. یکی دیگر از احتراماتی که از سوی دوستان و آشنایان به خانواده ی فرد فوت شده  صورت می پذیرد   به همراه آوردن سبد های گل های داودی سفید و  زیباست که با ربان های سیاه و مشکی تزیین شده اند و در یک طرف از آن نام شخص فرستنده و در طرف دیگر عرض تسلیت به خانواده ی داغدار نوشته می شود این کار در فرهنگ ترحیم کره ای بسیار مرسوم و مناسک است. پوشش لباس های میهمانان در شرکت در این مراسم  شایسته است با چهره ی رنگ های تیره نمایان شود چنانچه پوشش لباس های روشن به خصوص قرمز توهینی بسی آشکار تلقی می شود و جویدن آدامس عملی ناشایست و ناشکیبا است. در محل برگزاری مراسم ترحیم لباس های سنتی کره ای  که هانبوک نام دارد و برای این مراسم سفید و از جنس کنف می باشد  آماده برای فروش و اجاره در دسترس متقاضیان وجود دارد . قیمت سالن ها با توجه به متراژ و تعداد میهمانان متغییر است. کمک های مالی که میهمانان به خانواده ی عزادار می نمایند از 30000 هزار ون تا 50000 هزار ون به طور معمول آن است که بسته به نزدیکی افراد با خانواده ی متوفی متغییر است.به این منظور میهمانان نام خود را بر روی پاکت نوشته و به درون صندق می اندازند. لازم به ذکر است انداختن پول به درون صندق می تواند قبل یا  به هنگام خروج از سالن انجام شود. در فرهنگ کره  برهنگی پا  در وارد شدن به خانه و مکان های مقدس الزامی است به همین دلیل میهمانان به هنگام ورود برای ادای احترام به متوفی و صاحب عزا  کفش های خود را خارج از سالن بیرون می آورند و بعد از ادای احترام در حالی که رویشان به صاحب عزا هست از عقب خارج می شوند.  و چنانچه گروه یا سازمانی برای عرض تسلیت در مراسم حاضر باشند عرض تسلیت یک شخص یا نماینده ی از آن کفایت می کند. هم چنین گزاردن گل در برابر قاب عکس متوفی عملی نیکو است .که مردم کره به احترام موتوفی این عمل را انجام می دهند .

 

ازدواج کره ای

آموزش ربان کره ای شهاب

ازدواج کره ای : آموزشگاه زبان کره ای صدیق دانش ، مرجع و راهنمای ایرانیان برای شناخت فرهنگ  و اداب رسوم مردمان کره جنوبی می باشد.
 

ازدواج کره ای

 
معمولا کره ای ها ازدواج فامیلی ندارند.
مراسم ازدواج کره ای ها بسیار ساده است .معمولا در تالارهای چند طبقه برگزار میشه این تالارها بسیار بزرگ بوده و شاید در یک روز چندین جشن عروسی در اون  برگزار میشه. البته مثل جشن های ما پر سر و صدا و با رقص و آواز نیستند به همین دلیل مزاحمتی برای کسی ایجاد نمیشه.
 
در هنگام ورود در دفترچه ای مخصوص میهمانان دعوت شده نام خودشون رو می نویسند و به عنوان هدیه مقداری پول در پاکتی قرار داده و تقدیم می کنند. بعد از یک ساعت که مراسم تمام میشه همه به صرف شام دعوت شده  و در کنار هم غذا رو میل کرده و مراسم تمام میشه.
 
معمولا بعد از مراسم پدر و مادر دختر و پسر به آدرس تمام  کسانی که در دفترچه ی بالا خدمتتان عرض کردم نامه ای نوشته  و از اونها به دلیل حضورشان در مراسم فرزندانشون تشکر می کنند.

دختر حتما" بايد جهيزيه داشته باشه و معمولا" عروس و داماد در خانه ي پدر شوهر اقامت ميكنن مخصوصا" اگر پسر بزرگ باشه.قبل از عروسي حتما" بايد با همديگه قرار بزارن و يه وعده غذا با هم بخورن.البته دفتر هايي هم هست كه جوان ها را به هم معرفي ميكنند  و ترتيب يه قرار ملاقات رو ميدهند البته با پول!

فرهنگ مردم كره جنوبی

فرهنگ مردم كره جنوبی : آموزشگاه زبان کره ای صدیق دانش مرجع و راهنمای  فرهنگ و رسوم و سنن کره جنوبی در ایران و اولین موسسه آموزش زبان کره ای در تهران.

فرهنگ مردم كره جنوبی از دیرباز تا کنون

فرهنگ مردم كره جنوبی

فرهنگ مردم كره جنوبی (South Korea Culture): از سال ۱۹۴۵ که دو کره از يكديگر جدا شدند، تغییرات فرهنگی بسياری را تجربه کرده اند، اما فرهنگی مشترک داشته اند. از نظر تاریخی، کره جزوی از همسایه بزرگترش چین بوده است. کره هیچ وقت نتوانسته از این حیث جدا از چین باشد. در برنامه‌های فرهنگی و آموزشی، وزیر فرهنگ کره افراد را هم به هنر سنتی و هم به هنر مدرن تشویق می کند. سفالگری کره نظیر جوسون، بیکجا، بونچونگ و گوریو در عالم زبان زد است. معماری آنان با توجه به این که کره در تاریخش ویرانی و سازندگی زیادی را تجربه کرده است، آمیزه ي زیبایی از ترکیب طبیعت با معماری به وجود آمده است.

کمال هنرشان را می توان در ۹ اثر به ثبت رسیده در یونسکو مشاهده کرد. اکثریت نژادی این کشور را کره ای ها تشکیل می‌دهند. تنها گروه غیر همگن ساکن در کره، اقلیت 20000 نفری چینی می باشد. به دلیل همگنی نژادی مردم بومی، مردم این کشور وارث فرهنگ، آداب و رسوم غنی می باشند. ساکنان این کشور به فرهنگ و سنت های خود شدیدا پایبند هستند. این سنت ها زندگی روزمره آن ها را تحت الشعاع خود قرار می دهد. این افراد در هر شرایط و موقعیتی باز هم پایبندی خود را به فرهنگشان ابراز می دارند. برخي نكات در مورد آداب و رسوم و فرهنگ مردم كره مردم کره یکی از با اخلاق ترین و از نظر زبانی همگن ترین مردم جهان هستند.

بیشتر بدانیم
 تحصیل در کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبیشاید برای بسیاری از دوستداران کشور کره جنوبی و عاشقان این کشور در ایران شبیه یک رویا تلقی شود اما کره جنوبی بخاطر ...

سالمندان در فرهنگ کره جنوبی

سالمندان از ارزش و احترام خاصی در میان مردم برخوردارند. خانواده مهم ترین بخش زندگی مردم کره است. به این دلیل، رفاه خانواده دارای ارزش ویژه ای است. بر اساس سنت های دیرین، پدر سرپرست خانواده و مسئول هدایت اعضای خانواده می باشد. مردم کره معمولا روی زمین می نشینند، غذا میل می کنند و می خوابند. از این رو آن ها انتظار دارند که کفش خود را قبل از ورود به منزل آن ها از پا در بیاورید. در زمان سفر یا برنامه گروهی هزینه ها بین افراد تقسیم می شود. نحوه تقسیم بندی هزینه ها توسط مسن ترین فرد گروه کنترل می شود. ارائه انعام به افراد، جز آداب کره ای ها نیست، از این رو پرداخت آن الزامی نیست، مگر این که فرد اصرار در کمک داشته باشد. ازدواج کردن همانند ایران همراه با آیین های خاصی می باشد و کسب اجازه والدین هر دو طرف برای این امر ضروری است. کار سنگین و مطالعه جدی امری عادی در زندگی روزمره مردم کره است. در زمان صرف شام در محیط خارج از منزل، مسن ترین فرد هزینه را پرداخت می کند. از این رو نباید افراد جوان در خصوص پرداخت هزینه اصرار نمایند.

 

معلمان در فرهنگ کره جنوبی

کره ای ها احترام زیادی برای معلمان و افراد تحصیل کرده قائل هستند و برای ورود به دانشگاه ها نیز رقابت شدیدی وجود دارد. افراد توسط عنوان یا عنوان و نام خانوادگی آن ها مورد خطاب قرار می گیرند. در زمان معرفی، کره ای ها تعظیم کوتاهی به یکدیگر می کنند و در بعضی موارد به یکدیگر دست می دهند. در زمان دیدار و آشنایی با خارجی ها، کره ای ها با آن ها دست می دهند. در اولین دیدار، دست دادن با دیگران امری عادی است. در نسل های جدید مردم کره، جوانان از هر دو دست برای سلام کردن استفاده می کنند. دیدار ها باید از قبل برنامه ریزی شده باشد. بهترین زمان ها برای دیدارها، ساعت 10 صبح تا 12 و 2 تا 4 عصر می باشد. کلیه مردم خود را متعهد به حفظ سنت های دیرین می دانند. در این زمینه آن ها با تمامی توان خود تلاش می نمایند. خانواده اساس ساختار اجتماعی بوده و موجب پایداری زندگی مردم است. از این رو تعداد اعضای خانواده ها در حال افزایش می باشند. افراد مجرد تحت حمایت کامل خانواده ها می باشند. افراد مسن در جامعه کره جنوبی از ارزش و جایگاه ویژه ای برخوردارند و احترام به آن ها در تمامی شرایط الزامی است.

 

فرهنگ مهمانی در کره جنوبی

مردم کره جنوبی فردی را به جمع خود می پذیرند که توسط شخص دیگری معرفی شده باشد. روابط در چارچوب دیدار های غیر رسمی گسترش می یابد. مردم کره جنوبی جهت رفتارهای برنامه ریزی شده به مواردی خاص پایبند می باشند. اگر به مهمانی شام دعوت شدید، با سایر مهمانان همراه باشید و در محل مهمانی حاضر شوید. اگر به مهمانی یا اجتماعی بزرگ دعوت شدید، می توانید بدون اخطار قبلی با تاخیر زمانی نیم ساعت به محل ملاقات وارد شوید. روز بعد از ملاقات، حتما پیام تشکر و قدردانی را برای میزبان ارسال نمایید. با توجه به وجود سنت ها و باورهای مردم کره جنوبی، پایبندی به برنامه های تعیین شده و اجرای آن ها بسیار مهم است. بر اساس این دیدگاه تخطی از تعهدات موجب بدنامی فرد یا موسسه خواهد شد. اماکن عمومی متعددی در کره جنوبی فضاهای مناسب جهت برگزاری ملاقات های تجاری را در اختیار تجار قرار می دهند. بر اساس بررسی های انجام شده، اکثریت دولتمردان کره جنوبی علاقه دارند تا طی سال بیش از یک سفر تفریحی داشته باشند. این امر در شرایطی بیان می شود که ساکنان کره جنوبی از اوقات فراغت جهت حضور در مهمانی های خانوادگی، مطالعه، خرید و … استفاده می نمایند. آن ها تلاش دارند تا از اوقات فراغت خود به بهترین شکل ممکن بهره برداری نمایند.

 • تعطیلات ملی کره جنوبی

  تعطیلات ملی کره جنوبی

  تعطیلات ملی کره جنوبی تعطیلات ملی کره جنوبی: روز سال نو میلادی ( روز اول زانویه در تقویم خورشیدی ) مردم این روز را جشن می گیرند . روز سول نال ( روز اول زانویه در تقویم قمری ) ۰ مردم کره این روز را به عنوان روز اول سال بیشتر قبول دارند۰ تعطیلات سه روزه در این…
 • اخذ اقامت کره جنوبی چگونه ممکن می شود ؟

  اخذ اقامت کره جنوبی چگونه ممکن می شود ؟

  بسیاری از دوستانی و زبان آموزانی که در کلاس های آموزش زبان کره جنوبی شرکت می کنند یکی از اهداف اصلیشان ، مهاجرت به کره جنوبی است . موفقیت، رشد روزافزون و حرکت به سوی توسعه یافتگی عواملی هستند که متقاضیان مهاجرت را به اخذ اقامت در کره جنوبی در سال 2021 و زندگی…
 • آموزشگاه زبان کره ای در ایران

  درباره ما

  آموزشگاه زبان کره ای در ایران تحت عنوان آموزشگاه زبان کره ای صدیق دانش اولین بار توسط…
 • آموزش زبان کره ای آنلاین

  آموزش زبان کره ای آنلاین

  برگزاری دوره های فراگیر آموزش زبان کره ای بصورت آنلاین - ویس چت و ویدیو چت با توجه به…
 • خدمات آموزشگاه زبان کره ای

  خدمات آموزشگاه زبان کره ای

  خدمات آموزشگاه زبان کره ای : آموزشگاه صدیق دانش علاوه بر آموزش زبان کره ای ، در زمینه…
 • سی دی ، کاتالوگ ، دیکشنری و جزوات آموزش زبان کره ای

  سی دی ، کاتالوگ ، دیکشنری و جزوات آموزش زبان کره ای

  كتابهاي اموزش زبان كره اي پيشرفته ارسالي از دانشگاه چانگون كشور كره جنوبي دیکشنری کره ای…
 • مدیریت آموزشگاه زبان کره ای

  مدیریت آموزشگاه

  آقای شهاب عزیززاده مدیریت آموزشگاه زبان کره ای صدیق دانش پس از فارغ التحصیل شدن در رشته…
 • مراسم ترحيم و تدفين كره اي

  مراسم ترحيم و تدفين كره اي

  مراسم ترحيم و تدفين كره اي :آموزشگاه زبان کره ای صدیق دانش مرجع و راهنمای فرهنگ و رسوم و…
 • فرهنگ مردم كره جنوبی

  فرهنگ مردم كره جنوبی

  فرهنگ مردم كره جنوبی : آموزشگاه زبان کره ای صدیق دانش مرجع و راهنمای فرهنگ و رسوم و سنن…
 • جغرافیای کره جنوبی

  جغرافیای کره جنوبی کره جنوبی با ۹۸۴۸۴ کیلومتر مربع وسعت (صد و سومین کشور جهان) در نیمکره…

استخدام مدرس کره ای

한국어학원 세디그다네쉬에서 한국어선생님을 찾습니다.

한국인 또는 이란인 선생님 모집
- 한국인선생님일경우, 한국어교원자격증이 있거나 전공
- 이란인선생님일경우,
한국어교원자격증이 있거나 토픽 3급 이상

근무시간: 토요일, 일요일 하루 6시간씩

숙소, 보험, 점심식사, 월급 제공!

전화해주세요
샤합~
021 66592912
021 66592865
091 90301554

مدرک نمايندگي از دانشكاه سان مون كره جنوبي

مايندكي از دانشكاه سان مون كره جنوبي

 

مدرک نمايندگي از دانشكاه سان مون كره جنوبي

مايندكي از دانشكاه سان مون كره جنوبي

 

صفحه اینستاگرام آموزشگاه زبان کره ای صدیق دانش

برگزاری تور آموزشی تفریحی در کره جنوبی

برگزاری تور آموزشی تفریجی در یگی از بهترین دانشگاه های سئول - کره جنوبی

آموزش زبان مقدماتی کره جنوبی - کی پاپ + تور تفریحی گردشی

مدت تور : دو هفته

برای اطلاعات بیشتر با آموزشگاه تماس بگیرید.